Tępy ten nasz polski naród.

Dzień dobry.
Ja naturalnie znów ze szpitala, choć raczej z dobrymi wiadomościami. Zmniejszyli mi dawkę leków i jak do tej pory nic niepokojącego się nie wydarzyło, więc mam nadzieję, że będzie dobrze. Jakoś przeleżymy, choć mam nadzieję – i nie ukrywajmy też, że mam szansę – że przeleżymy już we własnym domu.

Dlaczego nasz polski naród jest tępy?
Ano.
Jest co poobserwować w szpitalu, bo szpital nie jest „swój”. Szpital jest w zasadzie niczyj. Tzn. polityków jest; prezesów jest; lekarzy jest.Ale pacjentów już nie jest.

Pacjent nie musi gasić po sobie światła.
Pacjent nie musi spuszczać po sobie wody.
Pacjent nie musi zostawić po sobie porządku.
Pacjenta szpital nie obchodzi.
Pacjenta obchodzi, ile odprawy dostał prezes.

Wiadomo, jaka jest nasza służba zdrowia; wiadomo, że są lekarze, których można bez przesadzania nazwać chamami i konowałami; wiadomo, że prezesi mają inklinacje do skandalicznych odpraw, nawet wówczas, gdy szpital tonie w długach.

Ale, do cholery, chociaż pacjentowi szpitalny rachunek za światło nie wpadnie do skrzynki na listy, to ten pacjent nadal jest tak tępy, że nie rozumie, że on i tak za to wszystko zapłaci z własnej kieszeni.
I że jak urwie deskę sedesową albo zniszczy żaluzje, to ten właśnie pacjent nie będzie ich miał i ktoś, kiedyś, być może w odległej przyszłości, naprawi tę deskę i tę żaluzję. Oczywiście ten właśnie pacjent zdąży się nagadać, że nie ma deski i żaluzji.

Inna rzecz to czystość: wybaczcie dosadność, ale czy brodzik jest odpowiednim miejscem, żeby zostawiać tam wkładkę higieniczną?
Ale pacjent narzeka, że w szpitalu jest brudno.

I ok, czysto może nie jest, wręcz bym powiedziała, że do stanu, który można nazwać czystością, dużo szpitalowi brakuje, ale poprzez pozostawienie w brodziku wkładki higienicznej, czystość wcale się nie zwiększy; wręcz przeciwnie, czystość zmaleje.

I tępy jest ten naród, że tego nie rozumie.

pikfe

Explore posts in the same categories: Przemyślenia

Tagi: ,

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

5 Komentarzy w dniu “Tępy ten nasz polski naród.”

 1. Dosia Says:

  Tępy od plebsu po rząd, który ów plebs wybiera. Mnie to irytuje, choć wiem, że nie powinnam się denerwować, skoro kijem Wisły nie zawrócę. Jesteś mądrzejsza, bo z Twojej wypowiedzi wynika, że potrafisz o tym myśleć bez niszczącej złości.

  • pikfe Says:

   Bez złości, bo dla mnie to beznadzieja, po prostu beznadziejna sprawa. Nie mam siły się złościć, wolę już zgasić to światło 😉

 2. poprostuzycie Says:

  Niestety durny ten nasz naród – zgadzam się z Tobą, a nikt po sobie posprzątać nie umie… wiesz co Mnie razi u Kobiet… wywalane zużyte podpaski do kosza nie zawinięte w nic… jednak każdy potrafi narzekać, tu się z Tobą zgadzam…. Pozdrawiam Gorąco!!!!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: