Nadal tu jestem.

Dzień dobry.

Nadal jestem, tylko Uial gościł u nas ostatni tydzień i jakoś tak się złożyło, że on i Big B okupowali komputery, a mnie zabrakło siły przebicia. Przez ten kwadrans dziennie zdążyłam tylko pobieżnie przejrzeć niektóre blogi i poczytać trochę informacji ze świata.

Cała Polska żyje teraz powodzią, ja również. Ale nie tylko tą straszną, niszczycielską i brudną, która tędy i owędy dociera nawet w nasze dość suche rejony – my tylko w jednym sadzie moglibyśmy uprawiać ryż.

Dziś powódź objawiła nam także swoje ładniejsze oblicze, na terenach gdzie nikomu nie szkodzi, bo też nikt nie wpadł na pomysł, żeby się tam wybudować – zresztą chyba nawet by nie mógł, bo to tereny Natura 2000. Droga do Miasta wygląda pięknie.

Zdjęcia – robione przy otwartym oknie cyfrową idiot-kamerą, przy zniecierpliwieniu kierowców za nami – nie oddają oczywiście urody zamokniętych łąk; nie widać łabędzi, krążących bocianów i innego wodnego ptactwa. Ja wiem, że to okrutnie na odwrót pokazywać tę ładniejszą twarz wielkiej wody, kiedy ludzie tracą dobytek życia i walczą dniami i nocami z żywiołem, ale tam jest naprawdę pięknie teraz.

Ponadto u nas bez szału – Uial wrócił dziś do domu; przed chwilą ściągałam (na drabinie) kotkę z lipy, wlazła z sześć metrów w górę i jestem pewna, że powtórzy ten wyczyn, choć z zejściem już tak łatwo nie było. Darła się okrutnie. Siódmy wlazł niżej (nie jest wagi piórkowej, jak Dziewczynka; raczej wagi ciężkiej) i jakoś zeskoczył, zostawiając spory krater w ziemi 😉

Może jutro będzie o mężczyźnie idealnym… 🙂

pikfe

Explore posts in the same categories: Podróże w okolicach, Życie wiejskie

Tagi: , ,

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: